Problemer og vanlige feil på EU-kontrollen Hongqi E-HS9 fra 2020

Slik klarer Hongqi E-HS9 (fra 2020) seg på EU-kontrollen, sammenlignet med lignende brukte SUV-er.

EU-kontrollkarakter

17 % dårligere enn snittet

16 av 100 Hongqi E-HS9 ble ikke godkjent, mot 13 av 100 for lignende SUV-er.

123 EU-kontroller i 2024 og 2025, årgangene 2021–2022 · Kilde: Statens vegvesen · Nye tall i januar 2027 · Slik regner vi

Usikker karakter

Karakteren bygger på bare 123 kontroller, så tilfeldigheter kan flytte den ett trinn. Derfor får bilen heller ikke plass i rangeringen; det krever 500 kontroller.

Kjent problem: Luftfjæringen foran kan svikte i sommervarme

Se de mest pålitelige SUV-ene

Hvilken årgang av E-HS9 er best?

Hver årgang er sammenlignet med lignende biler registrert samme år, så alderen trekker ikke ned.

  1. 2021for få kontroller (16)
  2. E-HS9 202218 % dårligere16 av 100 ikke godkjent (snitt 12)107 kontroller · usikkerD
  3. 2023–2026ikke gammel nok til EU-kontroll ennå
Om årgangene

Karakteren D for E-HS9 gjelder alle årgangene samlet. Trykk på en årgang for å se mer om den, også med kilometerstand.

«Usikker» betyr færre enn 500 kontroller, så tilfeldigheter kan flytte karakteren ett trinn.

Solgt i Norge fra slutten av 2021.

Kjente problemer med E-HS9

Vanlige feil på EU-kontrollen

Hvor ofte E-HS9 fikk en feil som må rettes, område for område, mot snittet for lignende biler.

  • Hjul og hjulopphengOftere enn snittet6,5 % snitt 4,4 %
  • Lys og elektriskOftere enn snittet5,7 % snitt 3,9 %
  • Bremser3,3 % snitt 4,5 %

Før du kjøper: be om siste EU-kontrollrapport, og sjekk hjulopphenget og lysene spesielt.

EU-kontrollen måler ikke hvor mye batteriet har igjen av kapasiteten.

Om tallene

Bygger på 123 EU-kontroller i 2025 av biler registrert 2021–2022. Farlige feil (bruksforbud): 2,4 % (snitt 0,4 %). Tall fra Statens vegvesen, oppdatert 2. november 2026.

Den blå stolpen er E-HS9, den grå snittet for SUV-er med samme alder og kilometerstand. «Oftere enn snittet» og «Sjeldnere enn snittet» står der forskjellen er minst 30 % og punktet gjelder minst 1 % av kontrollene.

EU-kontrollen sjekker sikkerhet og miljø, som bremser, lys, hjuloppheng og rust. Den sier lite om motor og girkasse, og den måler ikke hvor mye batteriet har igjen av kapasiteten.

Sammenlign med lignende SUV-er

Se EU-kontrolltallene side om side.

I media

Tester og saker om E-HS9 i norske medier. Påvirker ikke karakteren.

  • ForbrukersakMotor · desember 2024

    Hongqi-trøbbel: «Ikke bilens sterkeste sider»

    En eier av en E-HS9 fra 2022 fikk problemer med blant annet bremser, luftfjæring, dørhåndtak, radio og GPS, og Forbrukerklageutvalget ga ham 30 000 kroner i prisavslag.

  • KjøpsrådBroom · august 2025

    Enormt verditap – sjekk hva du får for pengene

    E-HS9 har falt kraftig i pris som bruktbil: Broom fant en velutstyrt bil som kostet 800 000 kroner ny, til 399 000 kroner, fortsatt med nybilgaranti.

  • TestNAF · mars 2023

    Familiebiltest: Hongqi E-HS9

    I NAFs familiebiltest har E-HS9 brukbart bagasjerom selv med alle seter i bruk og god plass bak bilstolene, men den reelle nyttelasten var bare 410 kilo.

  • EiererfaringBroom · mai 2026

    Fra «fantastisk god» – til «mareritt»

    Eierne i Brooms bilguide gir E-HS9 7,0 av 10 i snitt: mange roser komforten og plassen, mens andre klager over feil og lang ventetid på deler.

  • TilbakekallingMotor · september 2025

    Nå skal Hongqi tåle norsk sommer

    Luftfjæringen foran på E-HS9 har gått i stykker i varmt vær, og Hongqi bytter den nå gratis til en forbedret utgave; eierne kalles inn i løpet av høsten og vinteren.

  • ForbrukersakMotor · august 2023

    Frustrerte Hongqi-eiere oppfordrer til gruppesøksmål

    Eiere av E-HS9 vurderte gruppesøksmål mot forhandleren, først og fremst fordi bilene bare ladet med 60–86 kW om vinteren, men også på grunn av mange feil og rekkevidden.

  • TestBroom · november 2022

    Årets mest omdiskuterte: – Derfor blir vi litt skuffet

    Broom likte plassen, kvaliteten og komforten på motorveien, men syntes E-HS9 ikke føltes ferdig, og oppdateringer krever besøk hos forhandleren; målt forbruk var 25 kWh per 100 km.

  • TestMotor · juli 2022

    Luksusen er komplett, men det er ikke bilen

    Motor fant formidabel plass og luksus, men E-HS9 stoppet etter 371 km i sommertesten, over 20 prosent under oppgitt rekkevidde, og programvaren må oppdateres på verksted.

  • TestBilnorge · mai 2022

    Hongqi E-HS9 Exclusive

    Bilnorge prøvekjørte toppversjonen og fant komfort og materialer ikke langt unna Mercedes EQS, men kjøreegenskapene er ikke på samme nivå.

Vanlige spørsmål om Hongqi E-HS9

Er Hongqi E-HS9 pålitelig?

Hongqi E-HS9 har EU-kontrollkarakter D: dårligere enn snittet. 16 av 100 ble ikke godkjent på EU-kontrollen, mot 13 av 100 for SUV-er med samme alder og kilometerstand, altså 17 % dårligere enn snittet. Tallene bygger på 123 kontroller, så karakteren er usikker.

Hva er vanlige feil på Hongqi E-HS9?

Et kjent problem er «Luftfjæringen foran kan svikte i sommervarme».

Flere detaljer

Om bilen og versjoneneKort om bilen, effekt, forbruk og andre nøkkeltall

Stor elektrisk SUV fra Hongqi, med seks eller sju seter og firehjulsdrift.

  • Elektrisk
  • 218–551 hk
  • 5,21 m lang

Versjoner av E-HS9

VersjonAndel solgtEffektForbrukRekkevidde på strøm
Elektrisk 551 hk66 %405 kW (ca. 551 hk)13,5 kWh/100 km WLTP465–515 km WLTP
Elektrisk 218 hk2022–202327 %160 kW (ca. 218 hk)23,5 kWh/100 km WLTP441–515 km WLTP
Elektrisk 435 hk20225 %320 kW (ca. 435 hk)11,8 kWh/100 km WLTP396 km WLTP
Andre versjonerSjeldne, eller ikke mulig å skille ut i registeret2 %

Andel solgt gjelder nye biler registrert i Norge 2021–2025 (2 390 biler). Andel, forbruk og rekkevidde er offisielle tall fra EUs register over nyregistrerte biler. «–» betyr at tallet mangler eller ikke gjelder. Kilder: Wikipedia (tysk): Hongqi E-HS9, EU (EEA): Nyregistrerte personbiler i Norge 2019–2025.

Nypris for E-HS9Omtrentlig pris som ny, per årgang og drivstoff

Elektrisk, 2025ca. 790 000 kr

Typisk versjon da bilen var ny, rundet til nærmeste 10 000 kr. Veiledende pris med moms, uten frakt og registrering. Utstyr kan gjøre stor forskjell.

Mot andre SUV-er registrert 2021–2022Andel ikke godkjent mot snittet, for 66 SUV-er

Hver bil er sammenlignet med snittet for SUV-er med samme alder og kilometerstand, for biler registrert 2021–2022. De som klarer seg best mot snittet, står øverst.

  1. Volvo C40 / EC4063 % bedre enn snittet3 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 305 kontrollerA
  2. Mercedes-Benz GLC59 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  3. NIO ES816 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 17)usikker, 200 kontrollerD
  4. Hongqi E-HS917 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 123 kontrollerD
  5. BMW iX19 % dårligere enn snittet19 av 100 ikke godkjent (snitt 16)D
  6. Tesla Model Y231 % dårligere enn snittet49 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  1. Volvo C40 / EC4063 % bedre enn snittet3 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 305 kontrollerA
  2. Mercedes-Benz GLC59 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  3. Audi e-tron58 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  4. Mercedes-Benz EQA57 % bedre enn snittet6 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  5. Volvo XC6057 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  6. Volvo XC9052 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  7. BMW X152 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  8. Porsche Cayenne47 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 141 kontrollerA
  9. Suzuki S-Cross47 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  10. Toyota RAV443 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  11. Suzuki Vitara41 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  12. MINI Countryman41 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  13. Mercedes-Benz GLA40 % bedre enn snittet6 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 182 kontrollerA
  14. BMW iX339 % bedre enn snittet10 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  15. Hyundai Tucson / ix3538 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  16. Lexus UX38 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  17. BMW X237 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  18. Ford Mustang Mach-E35 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  19. Audi Q4 e-tron33 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  20. Mercedes-Benz GLE / M-klasse32 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  21. Lexus NX31 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 136 kontrollerA
  22. Ford Puma30 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 192 kontrollerA
  23. Mercedes-Benz EQC29 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  24. Volkswagen T-Roc27 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 15)B
  25. Škoda Kodiaq24 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 18)B
  26. Volvo XC4022 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  27. Suzuki Across21 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  28. BMW X321 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  29. Kia EV619 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 15)B
  30. Opel Grandland18 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 426 kontrollerB
  31. Volkswagen ID.418 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  32. Jaguar I-Pace18 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 15)B
  33. Subaru Forester17 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 146 kontrollerB
  34. Volkswagen Tiguan15 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  35. Kia Niro15 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  36. Škoda Karoq14 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 17)usikker, 110 kontrollerB
  37. Toyota Yaris Cross14 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 304 kontrollerB
  38. MG Marvel R12 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 204 kontrollerB
  39. Škoda Enyaq12 % bedre enn snittet15 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  40. Hyundai Ioniq 58 % bedre enn snittet15 av 100 ikke godkjent (snitt 16)C
  41. Toyota C-HR6 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 14)C
  42. Peugeot 30086 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 15)C
  43. BMW X5Omtrent som snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 17)C
  44. Ford ExplorerOmtrent som snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 17)C
  45. Citroën C5 Aircross7 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 388 kontrollerC
  46. Mazda CX-3010 % dårligere enn snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 15)D
  47. Mitsubishi Eclipse Cross10 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 14)D
  48. Hyundai Kona13 % dårligere enn snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 15)D
  49. Mazda CX-513 % dårligere enn snittet19 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 335 kontrollerD
  50. Nissan Qashqai15 % dårligere enn snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 194 kontrollerD
  51. NIO ES816 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 17)usikker, 200 kontrollerD
  52. Hongqi E-HS917 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 123 kontrollerD
  53. BMW iX19 % dårligere enn snittet19 av 100 ikke godkjent (snitt 16)D
  54. Land Rover Discovery Sport22 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 124 kontrollerD
  55. Renault Captur24 % dårligere enn snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 14)D
  56. Land Rover Range Rover Evoque29 % dårligere enn snittet20 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 265 kontrollerD
  57. Ford Kuga33 % dårligere enn snittet20 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  58. Mitsubishi Outlander38 % dårligere enn snittet22 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  59. Volkswagen T-Cross43 % dårligere enn snittet22 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 214 kontrollerE
  60. Peugeot 500848 % dårligere enn snittet25 av 100 ikke godkjent (snitt 16)E
  61. Mazda MX-3068 % dårligere enn snittet23 av 100 ikke godkjent (snitt 13)E
  62. Peugeot 200884 % dårligere enn snittet26 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  63. Opel Mokka92 % dårligere enn snittet27 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  64. BYD Tang110 % dårligere enn snittet36 av 100 ikke godkjent (snitt 17)E
  65. MG ZS EV145 % dårligere enn snittet36 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  66. Tesla Model Y231 % dårligere enn snittet49 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
Om talleneKilder og hvordan vi sammenligner

Tallene bygger på Statens vegvesens EU-kontroller i 2025. Generasjon er anslått ut fra registreringsår, og tallene gjelder alle versjoner av generasjonen samlet. Sammenligningen er med andre SUV-er som ble kontrollert samme år, er registrert samme år og har kjørt omtrent like langt. Eldre biler stryker naturlig nok oftere, og derfor sammenligner vi alltid med biler med samme alder. En god karakter betyr at færre strøk på EU-kontrollen enn blant lignende biler. Den er ingen garanti for den enkelte bilen. Les mer om metoden

Se alle bilmodeller