Problemer og vanlige feil på EU-kontrollen MG Marvel R 2021–2025

Slik klarer MG Marvel R (2021–2025) seg på EU-kontrollen, sammenlignet med lignende brukte SUV-er.

EU-kontrollkarakter

12 % bedre enn snittet

13 av 100 MG Marvel R ble ikke godkjent, mot 15 av 100 for lignende SUV-er.

204 EU-kontroller i 2024 og 2025, årgang 2021 · Kilde: Statens vegvesen · Nye tall i januar 2027 · Slik regner vi

Usikker karakter

Karakteren bygger på bare 204 kontroller, så tilfeldigheter kan flytte den ett trinn. Derfor får bilen heller ikke plass i rangeringen; det krever 500 kontroller.

Kjent problem: Firehjulsdriften virker bare forover

Se de mest pålitelige SUV-ene

Hvilken årgang av Marvel R er best?

Hver årgang er sammenlignet med lignende biler registrert samme år, så alderen trekker ikke ned.

  1. Marvel R 202112 % bedre13 av 100 ikke godkjent (snitt 15)204 kontroller · usikkerB
  2. 2022–2024ikke gammel nok til EU-kontroll ennå
Om årgangene

Karakteren B for Marvel R gjelder alle årgangene samlet. Trykk på en årgang for å se mer om den, også med kilometerstand.

«Usikker» betyr færre enn 500 kontroller, så tilfeldigheter kan flytte karakteren ett trinn.

Solgt i Norge fra oktober 2021, og de siste ble registrert her i 2024. Produksjonen for Europa sluttet i 2025.

Kjente problemer med Marvel R

Vanlige feil på EU-kontrollen

Hvor ofte Marvel R fikk en feil som må rettes, område for område, mot snittet for lignende biler.

  • Lys og elektrisk4,9 % snitt 4,5 %
  • Hjul og hjuloppheng4,9 % snitt 5,8 %
  • BremserSjeldnere enn snittet2,5 % snitt 6,1 %

Før du kjøper: be om siste EU-kontrollrapport, og sjekk rutene og understellet spesielt.

EU-kontrollen måler ikke hvor mye batteriet har igjen av kapasiteten.

Om tallene

Bygger på 204 EU-kontroller i 2025 av biler registrert 2021. Farlige feil (bruksforbud): 1,0 % (snitt 0,6 %). Tall fra Statens vegvesen, oppdatert 2. november 2026.

Den blå stolpen er Marvel R, den grå snittet for SUV-er med samme alder og kilometerstand. «Oftere enn snittet» og «Sjeldnere enn snittet» står der forskjellen er minst 30 % og punktet gjelder minst 1 % av kontrollene.

EU-kontrollen sjekker sikkerhet og miljø, som bremser, lys, hjuloppheng og rust. Den sier lite om motor og girkasse, og den måler ikke hvor mye batteriet har igjen av kapasiteten.

Sammenlign med lignende SUV-er

Se EU-kontrolltallene side om side.

I media

Tester og saker om Marvel R i norske medier. Påvirker ikke karakteren.

Vanlige spørsmål om MG Marvel R

Er MG Marvel R pålitelig?

MG Marvel R har EU-kontrollkarakter B: bedre enn snittet. 13 av 100 ble ikke godkjent på EU-kontrollen, mot 15 av 100 for SUV-er med samme alder og kilometerstand, altså 12 % bedre enn snittet. Tallene bygger på 204 kontroller, så karakteren er usikker.

Hva er vanlige feil på MG Marvel R?

Et kjent problem er «Firehjulsdriften virker bare forover».

Flere detaljer

Om bilen og versjoneneKort om bilen, effekt, forbruk og andre nøkkeltall

Mellomstor elektrisk SUV fra MG, med bakhjuls- eller firehjulsdrift.

  • Elektrisk
  • 109–288 hk
  • 4,67 m lang

Versjoner av Marvel R

VersjonAndel solgtEffektForbrukRekkevidde på strøm
Elektrisk 288 hk61 %212 kW (ca. 288 hk)20,9 kWh/100 km WLTP370 km WLTP
Elektrisk 179 hk20 %132 kW (ca. 179 hk)19,4 kWh/100 km WLTP402 km WLTP
Elektrisk 109 hk2023–202419 %80 kW (ca. 109 hk)20,2 kWh/100 km WLTP370–402 km WLTP

Andel solgt gjelder nye biler registrert i Norge 2021–2024 (3 569 biler). Andel, forbruk og rekkevidde er offisielle tall fra EUs register over nyregistrerte biler. «–» betyr at tallet mangler eller ikke gjelder. Kilder: Wikipedia (tysk): MG Marvel R, EU (EEA): Nyregistrerte personbiler i Norge 2019–2025.

Nypris for Marvel ROmtrentlig pris som ny, per årgang og drivstoff

Elektrisk, 2024ca. 390 000 kr

Typisk versjon da bilen var ny, rundet til nærmeste 10 000 kr. Veiledende pris med moms, uten frakt og registrering. Utstyr kan gjøre stor forskjell.

Mot andre SUV-er registrert 2021Andel ikke godkjent mot snittet, for 65 SUV-er

Hver bil er sammenlignet med snittet for SUV-er med samme alder og kilometerstand, for biler registrert 2021. De som klarer seg best mot snittet, står øverst.

  1. Mercedes-Benz GLC59 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  2. Audi e-tron58 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  3. Toyota Yaris Cross13 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 258 kontrollerB
  4. MG Marvel R12 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 204 kontrollerB
  5. Škoda Enyaq12 % bedre enn snittet15 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  6. Tesla Model Y231 % dårligere enn snittet49 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  1. Mercedes-Benz GLC59 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  2. Audi e-tron58 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  3. Mercedes-Benz EQA58 % bedre enn snittet6 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  4. Volvo XC6057 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  5. BMW X152 % bedre enn snittet7 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  6. Volvo XC9052 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  7. Porsche Cayenne47 % bedre enn snittet5 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 141 kontrollerA
  8. Suzuki S-Cross46 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  9. Volvo C40 / EC4046 % bedre enn snittet4 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 128 kontrollerA
  10. Toyota RAV444 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  11. Suzuki Vitara41 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  12. MINI Countryman41 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  13. Mercedes-Benz GLA40 % bedre enn snittet6 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 182 kontrollerA
  14. Lexus UX39 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  15. BMW iX339 % bedre enn snittet10 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  16. Hyundai Tucson / ix3538 % bedre enn snittet9 av 100 ikke godkjent (snitt 15)A
  17. BMW X237 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)A
  18. Ford Mustang Mach-E35 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  19. Mercedes-Benz GLE / M-klasse33 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 17)A
  20. Audi Q4 e-tron32 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 16)A
  21. Lexus NX31 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 136 kontrollerA
  22. Ford Puma30 % bedre enn snittet8 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 192 kontrollerA
  23. Mercedes-Benz EQC29 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  24. Volkswagen T-Roc27 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 15)B
  25. Škoda Kodiaq24 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 18)B
  26. Volvo XC4021 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  27. Suzuki Across21 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  28. BMW X321 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  29. Jaguar I-Pace19 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 15)B
  30. Opel Grandland18 % bedre enn snittet12 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 426 kontrollerB
  31. Volkswagen ID.418 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  32. Kia EV618 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 491 kontrollerB
  33. Subaru Forester17 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 146 kontrollerB
  34. Kia Niro15 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 16)B
  35. Volkswagen Tiguan15 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  36. Škoda Karoq14 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 17)usikker, 110 kontrollerB
  37. Toyota Yaris Cross13 % bedre enn snittet11 av 100 ikke godkjent (snitt 13)usikker, 258 kontrollerB
  38. MG Marvel R12 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 204 kontrollerB
  39. Škoda Enyaq12 % bedre enn snittet15 av 100 ikke godkjent (snitt 17)B
  40. Hyundai Ioniq 59 % bedre enn snittet15 av 100 ikke godkjent (snitt 17)C
  41. Toyota C-HR6 % bedre enn snittet13 av 100 ikke godkjent (snitt 14)C
  42. Peugeot 30086 % bedre enn snittet14 av 100 ikke godkjent (snitt 15)C
  43. BMW X5Omtrent som snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 17)C
  44. Ford ExplorerOmtrent som snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 17)C
  45. Citroën C5 Aircross7 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 388 kontrollerC
  46. Mazda CX-3010 % dårligere enn snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 15)D
  47. Mitsubishi Eclipse Cross10 % dårligere enn snittet16 av 100 ikke godkjent (snitt 14)D
  48. Hyundai Kona12 % dårligere enn snittet17 av 100 ikke godkjent (snitt 15)D
  49. Mazda CX-513 % dårligere enn snittet19 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 335 kontrollerD
  50. NIO ES814 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 18)usikker, 166 kontrollerD
  51. Nissan Qashqai15 % dårligere enn snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 15)usikker, 194 kontrollerD
  52. BMW iX16 % dårligere enn snittet20 av 100 ikke godkjent (snitt 17)D
  53. Land Rover Discovery Sport22 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 16)usikker, 124 kontrollerD
  54. Renault Captur24 % dårligere enn snittet18 av 100 ikke godkjent (snitt 14)D
  55. Land Rover Range Rover Evoque29 % dårligere enn snittet20 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 265 kontrollerD
  56. Ford Kuga32 % dårligere enn snittet21 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  57. Mitsubishi Outlander38 % dårligere enn snittet22 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
  58. Volkswagen T-Cross43 % dårligere enn snittet22 av 100 ikke godkjent (snitt 14)usikker, 214 kontrollerE
  59. Peugeot 500848 % dårligere enn snittet25 av 100 ikke godkjent (snitt 16)E
  60. Mazda MX-3069 % dårligere enn snittet23 av 100 ikke godkjent (snitt 13)E
  61. Peugeot 200883 % dårligere enn snittet26 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  62. Opel Mokka88 % dårligere enn snittet27 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  63. BYD Tang108 % dårligere enn snittet36 av 100 ikke godkjent (snitt 17)E
  64. MG ZS EV144 % dårligere enn snittet36 av 100 ikke godkjent (snitt 14)E
  65. Tesla Model Y231 % dårligere enn snittet49 av 100 ikke godkjent (snitt 15)E
Om talleneKilder og hvordan vi sammenligner

Tallene bygger på Statens vegvesens EU-kontroller i 2025. Generasjon er anslått ut fra registreringsår, og tallene gjelder alle versjoner av generasjonen samlet. Sammenligningen er med andre SUV-er som ble kontrollert samme år, er registrert samme år og har kjørt omtrent like langt. Eldre biler stryker naturlig nok oftere, og derfor sammenligner vi alltid med biler med samme alder. En god karakter betyr at færre strøk på EU-kontrollen enn blant lignende biler. Den er ingen garanti for den enkelte bilen. Les mer om metoden

Se alle bilmodeller